Jak pielęgnować suszone rośliny by przez lata cieszyły oko?

10.jpg

Chociaż tego rodzaju kwiaty nie wymagają podlewania, nie oznacza to, że nie potrzebują naszej troski. Jak więc pielęgnować suszone rośliny, by przez lata cieszyły oko? W tym artykule podpowiemy co robić, aby nie uszkodzić ozdób, tylko przedłużyć ich trwałość!

O co zadbać w pierwszej kolejności?

Wprawdzie pielęgnacja suszonych roślin nie opiera się na regularnym nawadnianiu, jednakże należy odpowiednio o nie dbać, począwszy od ustawienia ich w odpowiednim miejscu.

Suszone rośliny sprawdzą się w każdej przestrzeni, lecz ważne, aby nie były narażone na długotrwały kontakt z promieniami słońca. Duże nasłonecznienie może je osłabiać i powodować osypywanie, dlatego nie polecamy umieszczania ich np. na parapetach. By pielęgnacja kwiatów była efektywna, najlepiej jest ustawić je np. na stoliku koło ściany lub po przeciwległej stronie okna. Odpowiednią przestrzenią dla tego typu dekoracji jest również korytarz, do którego z reguły nie wpadają duże ilości naturalnego światła.

Decydując się na ozdabianie nimi np. łazienki, należy wybrać odpowiednie gatunki, bowiem niektóre kwiaty są wrażliwe na wilgoć oraz wysoką temperaturę. A przecież zależy nam na skutecznej pielęgnacji i tym, by rośliny pięknie prezentowały się przez długie lata!

Do dekoracji tego pomieszczenia polecamy zatem produkty, które nie będą się niszczyły pod wpływem kontaktu z wilgocią, np. sorgo millo, palmy naturalne, palmy indonezyjskie, a także wyjątkowy zatrwian, który rozwija się pod wpływem pary. Jego zasuszone kwiaty stają się wówczas większe i jeszcze bardziej okazałe! Oczywiście w naszej ofercie znajdują się też inne produkty, którymi możemy udekorować łazienkę.

Suszone kwiaty - Bukiet ZATRWIAN
Suszone liście - PALMA INDONEZYJSKA

Warto wiedzieć! Pielęgnacja suszonych roślin - co robić by cieszyły oczy długie lata?

Kolejnym elementem pielęgnacji jest regularne odkurzanie. Jak to robić, aby nie zniszczyć delikatnych płatków lub nie spowodować osypania ziarenek zbóż? Są na to dwa sposoby.

Do pierwszego sposobu potrzebna będzie suszarka do włosów. Urządzenie powinno być nastawione na niską temperaturę i słaby podmuch. Tę metodę polecamy do odkurzania np. bukietu Malaga czy Alicante lub traw pampasowych.

Drugi sposób jest równie łatwy. Kurz można usunąć za pomocą strumienia sprężonego powietrza. Tą metodą czyści się trudnodostępne oraz delikatne miejsca urządzeń elektronicznych, dlatego sprawdza się i do naszych produktów, np. bukietu lnu, czarnuszki lub protei.

Suszone kwiaty - Bukiet CZARNUSZKA
Suszone kwiaty - Bukiet LEN BLANCO

Jeśli te metody wywołują pewne obawy, np. że łatwo można uszkodzić delikatne kwiatki, polecamy czyszczenie płatkami kosmetycznymi. Można wówczas mieć pełną kontrolę nad siłą wkładaną w tę czynność oraz powierzchnią, którą odkurza się w danym momencie.

Jest jeszcze jedna skuteczna metoda pielęgnowania suszonych roślin! Aby długie lata przyciągały wzrok domowników oraz gości, polecamy czyszczenie pędzelkiem, np. nieużywanym już do wykonywania makijażu.

Należy jednak pamiętać, że pielęgnacja suszonych roślin, niezależnie od metody, musi być bardzo delikatna. Ważne jest, aby czyścić je w skupieniu, precyzyjnie oraz ostrożnie.

Przechowywanie

Na koniec warto wspomnieć o tym, że pielęgnacja suszonych roślin to nie tylko wybranie im właściwego miejsca w domu i regularne usuwanie kurzu. Aby przez długi czas wyglądały przepięknie, należy zadbać także o odpowiednie przechowywanie bukietów i pojedynczych łodyg.

Przyszła pora, aby zmienić nasze preparowane kwiaty hortensji na bukiet pszenżyta w intensywnym kolorze? A może palma khejur skradła serca i w związku z tym purpurowy len, który do tej pory stał w sypialni, wróci tam w kolejnym sezonie? Jak w takiej sytuacji, zabezpieczyć dekoracje, by się nie zniszczyły?

Suszone zboża - Bukiet PSZENŻYTO RÓŻOWE
Suszone rośliny - Bukiet PALMA KHEJUR

Bukiety lub osobne łodygi polecamy schować do kartonowego pudełka odpowiedniej wielkości. Radzimy, aby gałązki ułożyć obok siebie, najlepiej jedną warstwą tak, by nie były ściśnięte i nie nachodziły na siebie. Schowane kwiaty nie powinny mieć też za dużo luzu, żeby nie przesuwały się, np. podczas przekładania pudełka z miejsca na miejsce. Mniejsze rośliny, np. gliksję, banksję, proteę lub brunię, można przechowywać w lnianych woreczkach.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom pielęgnacyjnym, Twoje suszone rośliny będą pięknie wyglądać przez długie lata, niezależnie od gatunku lub wielkości bukietu!

Polecane dla Ciebie
Kwiat SHOLA  MAYUR- 3 szt.
Kwiat SHOLA MAYUR- 3 szt.

6,00 zł

szt.
Kwiat SHOLA DALIA
Kwiat SHOLA DALIA

6,00 zł

szt.
Wachlarz POESIA  PETIT
Wachlarz POESIA PETIT

25,00 zł

szt.
Suszony KHEJUR bielony
Suszony KHEJUR bielony

6,00 zł

Palma STRZAŁKA VANILLA
Palma STRZAŁKA VANILLA

11,00 zł

szt.
Stabilizowany EUKALIPTUS BABY BLUE
Stabilizowany EUKALIPTUS BABY BLUE

34,00 zł

szt.
Bukiet LEN BLANCO
Bukiet LEN BLANCO

19,00 zł

szt.
Kwiat SHOLA KADAMBARI
Kwiat SHOLA KADAMBARI

4,00 zł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl